Kapsam

Bu Kalite El Kitabı (bundan sonra KEK olarak anılacaktır); çalışanlarımıza, müşterilerimize ve tedarikçilerimize tatminkâr ürün ve hizmet sunma yolunda politika ve hedeflerimizi oluşturmak, sürekliliğini ve gelişimini sağlamak ve uygulamayı nesnel kanıtlarla değerlendirmek için öngörülen kalite yönetim sistemimizdeki prosedürleri, süreçleri ve uygulama yöntemlerini ana hatlarıyla açıklamak amacıyla hazırlanmıştır.
Bu kitap, ülkemiz ve dünya sanayindeki standartları takip etmek ve bu standartları uygulayabilmek için hangi yolları takip edeceğimizi bizlere kapsamlı bir şekilde anlatan el kitabımızdır. Kalite el kitabımız belirlenmiş olan hedeflerimizi, kendimize olan tam güvenimizle hedefe ulaşmayı, her sayfasıyla daha iyi bir kaliteye doğru ilerleyen bir rehber kitap olmayı amaç edinmiştir.
Kalite el kitabımızda toplam kalite ve sıfır hataya nasıl ulaşılacağı aşama aşama anlatılmıştır. Şirketimiz elemanlarının kalite politikamızı, kalite hedeflerimizi en iyi şekilde takip edebilecekleri, her zaman elleri altında bulunduracakları bir kaynaktır.
Müşterilerimizin taleplerini baz alarak ve kalitesizlik maliyetlerimizi sıfıra indirerek, toplam maliyeti düşürmek, kalite seviyemizi yükselterek iç ve dış piyasalarda rekabet gücümüzü artırmak için uyguladığımız yöntemler kalite el kitabımızda anlatılmaktadır.
Bu yöntemleri oluştururken IATF 16949:2016,ISO 9001:2015, EN/ISO 3834-2, ISO/IEC 17025, ISO 14001 ve ISO 45001 standartlarını temel almaktayız ve uluslararası kalite hedeflerine yönelmekteyiz.
GENÇ RONDELA Kalite Yönetim Sistemi kapsamı, ürün ve hizmetlerin tasarımı ve geliştirmesi ile ilgili standart şartlarını içermemektedir. Müşteri tarafından gönderilen teknik resme göre üretim gerçekleştiğinden kendi bünyemizde herhangi bir ürün tasarımı uygulaması söz konusu değildir. Sadece proses tasarımı yapılmaktadır, bu maddelerin proses tasarım ile ilgili şartları kapsam dahilindedir.
GENÇ RONDELA Kalite Yönetim sistemi, firma tanıtımında belirtilen adreste gerçekleştirilen rondela ve özel bağlantı elemanları, talaşlı üretim ile metal parçaların üretimi ve satışı faaliyetlerini kapsamakta ve IATF 16949:2016,ISO 9001:2015, EN/ISO 3834-2 , ISO/IEC 17025 , ISO 14001 ve ISO 45001 Kalite Yönetim Standartlarını karşılamaktadır.

Kalite yönetim sisteminin kapsamını belirlemek – Ek

Genç Rondela Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Merkezi tek fabrika olarak: Orta Mah. Özüm Sok. No:5 34956 Tuzla –İSTANBUL adresinde hizmet vermekte olup, başka uzak bir lokasyonda ilave fabrika ya da üretim tesisi mevcut değildir.
GENÇ RONDELA’nın üretim portföyü, müşterilerden gelen teknik resimlere göre üretilen özel parçalar, uluslararası geçerli standartlara uygun pullar, talaşlı ve pres imalat bağlantı parçaları ve kaynak parçalarıdır. Rondela ve özel bağlantı elemanlarının üretimi, işlenmiş metal parçaların üretimi, satış ve pazarlamasıdır.